Actueel29 januari 2010 Gervinsland wint infraroodscan
De Zeeuwse klimaatstraat Gervinsland uit Middelburg heeft de gratis infraroodscan gewonnen. De prijs wordt hen aangeboden door de ZMf en de opleiding Bouwkunde van de Hogeschool Zeeland (HZ). Met deze scan kunnen de straatbewoners warmtelekken tijdig op sporen en kunnen zo dus snel en veel energie besparen. Dus dat wordt nog meer klimaatpunten verdienen voor het klimaatstraatfeest!
In de straat Gervinsland doen al 17 deelnemers mee. Hiermee zijn ze koploper in Zeeland. Landelijk staan ze op 27ste plek. De bewoonster maakt veel werk van energiebesparing in huis. Zo heeft ze afgelopen jaar veel spaarlampen ingedraaid en een energiezuinige wasmachine en vaatwasser aangeschaft. Ze spaart het wasgoed op, en draait alleen een volle trommel. Ook is ze zuinig met licht, als ze bijvoorbeeld TV aan het kijken is, heeft ze maar een klein lichtje aan. Ze krijgt dan dikwijls de opmerking ‘mag het licht aan’.
Op dinsdag 2 februari wordt haar huis aan Gervinsland 41 gescand. Ze verwacht met name warmtelekken bij het raam boven, dat nog enkel glas heeft. Ook de deuren kieren.... wordt vervolgt. |